سوئیت شیراز   
تعمير كولر گازي  تعمير پكيج تعمير پكيج .

تعمير پكيج

تعمير كولر گازي

شايع ترين دلايل روشن نشدن كولر گازي چيست؟ 

در اين مقاله علت روشن نشدن كولر گازي را با يكديگر بررسي ميكنيم. دلايل مختلفي مانند سهل انگاري در نحوه صحيح نگهداري از كولر ميتواند مشكلات عمده اي از جمله روشن نشدن كولر را در پي داشته باشد. همچنين عدم توجه به مشكلات جزيي نيز ميتواند موجب بروز مشكلات جدي تر شود. با بررسي علت روشن نشدن كولر گازي با ما همراه باشيد.

 

علت روشن نشدن كولر گازي ميتواند از جزيي ترين مساله مانند خرابي دكمه روشن وخاموش تا بزرگ ترين مساله مانند خرابي كمپرسور باشد. اين مشكلات براي تمام برندها به وجود مي آيد و در مرور زمان به دليل افزايش استهلاك دستگاه بايد انجام سرويس ها و بررسي قطعات را افزايش دهيد. اما اين نكته مهم را نيز در نظر بگيريد كه برندهاي معتبر كمتر دچار خرابي ميشوند. پس قبل از خريد به خوبي تحقيق كنيد تا از بهترين برند خريد خود را انجام دهيد. جهت مشاوره رايگان براي هر گونه خدمات تعمير كولر گازي با نصب كولر گازي مي توانيد با مشاوران ما در تماس باشيد.

يك سوال مهم

و اما نوبت به پاسخ دادن به اين سوال مهم مي رسد كه علت روشن نشدن كولر گازي چيست؟ چه عواملي موجب ميشود تا در روزهاي گرم تابستان كولر گازي روشن نشود و شما مجبور به تحمل گرما شويد تا تكنسين ها از راه برسند؟ تعمير پكيج 

بروز مشكل در اتصالات الكتريكي 

اگر اقدام به روشن كردن كولر گازي كرديد و متوجه شديد كه كولر روشن نميشود اولين موردي را كه بايد بررسي كنيد اتصالات برقي است. زيرا بروز اشكال در اتصالات الكتريكي از عمده ترين دلايل عدم روشن نشدن كولر محسوب ميشود. كولرهاي گازي با هر ظرفيتي كه دارند نياز به ميزان ولتاژ مشخصي از برق دارند و اگر اين ميزان تامين نشود كولر گازي روشن نخواهد شد. پس ميزان برق رساني به دستگاه را نيز بررسي كنيد.

عدم توجه به تميز بودن فيلتر كولر گازي 

فيلتر كولر گازي يكي از اجزايي است كه اگر به تميزي آن توجه نكنيد و هر چند روز يكبار آن را تميز نكنيد ممكن است به يكباره موجب شود كه كولر گازي روشن نشود. علاوه بر اين كثيف بودن فيلتر موجب ايجاد برفك نيز خواهد شد و ايجاد برفك هم مشكلات عديده ديگري را در پي خواهد شد.

 

بروز مشكل در سيستم تهويه كولر 

تهويه كولر گازي يكي ديگر از قطعاتي است كه در هنگام روشن نشدن كولر گازي بايد آن را مورد برسي قرار دهيد. زيرا بروز مشكل در تهويه يكي از دلايل شايع در روشن نشدن كولر محسوب ميشود.

صداها و لرزش هاي كولر را جدي بگيريد 

اگر شاهد صدا و لرزش غير عادي در پنل داخلي و خارجي كولر بوديد بايد بلافاصله اقدام به چك كردن و رفع آنكنيد. زيرا لرزش هاي غير عادي ميتواند به دليل وجود مساله اي باشد كه عدم توجه به آن در مرور زمان موجب آسيب رساندن به كولر و روشن نشدن آن شود.

برفك زدن لوله ها 

اگر گاز كولر كم شده باشد و يا به دليل نشتي در لوله ها گاز آن تخليه شده باشد موجب ايجاد برفك بر روي لوله ها خواهد شد. همانطور كه در بالا اشاره كرديم كثيف بودن فيلترها و عدم توجه به شستن آن ها نيز ميتواند باعث شود كه لوله هاي كولر گازي دچار برفك شوند.

عدم سيم كشي صحيح

در هنگام سيم كشي كولر گازي بايد از يك فرد متخصص كمك بخواهيد تا بتواند به بهترين نحو سيم كشي را براي شما انجام دهد. زيرا رعايت نكردن اصولي در اين خصوص موجب بروز خسارات جاني و مالي خواهد شد. افرادي كه كولرهاي آن ها به درستي سيم كشي نشده اند با خطر انفجار و همچنين خاموش شدن ناگهاني و روشن نشدن كولر دست به گريبان هستند.

 

بروز اشكال در برد كولر 

يكي از قطعاتي كه در صورت بروز اشكال در آن بقيه قطعات را نيز تحت تاثير قرار مي دهد برد است. وظيفه برد فرمان به ساير قطعات براي انجام عملكردي صحيح است. پس در بررسي علت روشن نشدن كولر گازي حتما برد را نيز بررسي كنيد.

 بروز اختلال در عملكرد كندانسور 

وظيفه كندانسور گرفتن هواي گرم از خانه و تبديل آن به هواي خنك است. اگر اين قطعه مهم خرابي شود نميتواند به خوبي هواي مورد نياز منزل را تامين كند و در نهايت عملكرد كولر گازي را نيز تحت تاثير منفي قرار مي دهد. يكي از عواملي كه بايد در نگه داري صحيح از كندانسور مورد توجه قرار داد اين است كه فضاي مورد نياز آن را براي جريان هوا در نظر بگيريد و دور آن را محصور نكنيد.

كمپرسور 

كمپسور قلب تپنده كولر گازي است كه جزو گران ترين قطعات آن نيز به شمار مي رود. در صورتي كه كمپرسور كولر صدمه ببيند موجب افزايش هزينه هاي شما خواهد شد. اگر روشن نشدن كولر گازي مربوط به كمپرسور باشد بايد براي آن تست سلامت گرفته شود. تست فشار , تست صدا و تست سيم پيچ از راه هاي تشخيص خرابي در كمپرسور است.

عدم توجه به كيفيت هواي كولر 

زماني كه متوجه شديد باد كولر گرم است بايد سريعا اقدام به عيب يابي و رفع آن كنيد. در مقاله اي تحت عنوان ” باد گرم كولر گازي ” به بررسي علل اين مساله پرداخته ايم. ادامه داشتن اين روند ميتواند آسيبي جدي به ساير قطعات و كاركرد كولر گازي بزند.

بروز مشكل در ترموستات 

يكي ديگر از قطعاتي كه بايد در هنگام خراب شدن و عدم روشن شدن كولر گازي به آن توجه داشت ترموستات است. زيرا اين قطعه در بسياري از مشكلات احتمالي كولر نقش مهمي را ايفا ميكند.

خراب بودن رله استارت 

يكي ديگر از قطعاتي كه بايد در هنگام روشن نشدن كولر گازي به آن توجه كرد رله استارت است. زيرا اين قطعه ميتواند با تعويض شدن مشكل را حل كند. حتما رله استارت را با نمونه مشابه خود تعويض كنيد.

انسداد مسير گاز 

انسداد و گرفتگي مسير جريان گاز نيز ميتواند از دلايل اصلي در عدم روشن شدن كولر گازي باشد. پس بايد از تكنسين ها بخواهيد كه به محل بيايند و اقدام به عيب يابي و تعمير قطعات كولر گازي كنند. زيرا دلايل زيادي را ميتوان جزو علت روشن نشدن كولر گازي برشمرد كه ممكن است افراد مبتدي كه هيچ دانشي از تعمير كولر ندارند توانايي تشخيص آن را نداشته باشند.

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۱:۱۴ توسط:تعمير پكيج موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :